Székelyföld egy 2-3 magyar megyényi terület Erdély keleti részén, a Kárpátok lábainál, a magyar határtól többszáz km-re, ahol a lakosság több mint 90%-a még mindig magyarnak vallja magát. Tartsanak velünk egy csodálatos, felemelő utazásra a székelyek közé, ismerkedjenek meg Székelyföld városaival, falvaival, természeti csodáival, gyönyörű tájaival, műkincseivel, magyar vonatkozású történelmi emlékeivel. Az út meghatározó élményét jelentik majd a székely magyarokkal való találkozások, akiknek vendégszeretete, közvetlensége, természetessége, jólelkűsége, segítőkészsége és büszkén vállalt magyarságtudata egy már-már elfeledett világba viszi vissza a látogatókat.
Utazás: Légkondicionált autóbusszal (WC, video és/vagy DVD, italautomata).
Szállás: 6 éjszaka jó 3 csillagos szállodákban, kényelmes, kétágyas, fürdőszobás szobákban (3 éjszaka Csíkszeredán és 3 éjszaka Székelyudvarhelyen).
Mindegyik szálloda rendelkezik egy kis wellness-részleggel (szaunák, pezsgőfürdő), melyet a székelyudvarhelyi szállodában ingyen használhatnak a szálloda vendégei, a csíkszeredai szállodában egy kisebb összegű térítést kell fizetni.
Ellátás: Büféreggeli + gyimesi csángó lakoma a 4. napon + szalonnalakoma a 6. napon Székelyderzsen / fakultatív vacsora a 4. és a 6. nap kivételével.
1. nap: Csíkszereda
Elutazás Székesfehérvárról, a Piac téri parkolóból reggel 4.45-kor. Budapestről az autóbusz 6 órakor indul a Déli pályaudvartól. Utazás a Szolnok – Ártánd – Nagyvárad – Torda – Marosvásárhely útvonalon Székelyföldre. Szállás Hargita megye székhelyén, Csíkszeredán (3 éj).
2. nap: Madéfalva, Gyergyószentmiklós, Szárhegy, Ditró, Gyilkos-tó, Békás-szoros
Ezen a napon a Gyergyói-medencével és környékével ismerkedünk. Odaútban fotószünet a madéfalvi veszedelem emlékművénél.
Gyergyószentmiklóson séta a hangulatos városközpontban, majd látogatás a gyönyörű barokk örmény erődtemplomban. Ezt követően Szárhegy faluban a Lázár-várkastélyt nézzük meg. Az erdélyi reneszánsznak talán leglátványosabb emléke ez az épületegyüttes.
A szomszédos Gyergyóditró faluban a neogótikus plébániatemplom nemcsak szépségével, hanem méreteivel is elbűvöli a turistákat. Tornyai magasabbak, mint a Párizsi Notre Dame-éi.
A délutáni órákban a Keleti-Kárpátok két természeti csodájához látogatunk. Először sétálunk a vadregényes Gyilkos-tó partján, majd a Kárpátok keleti lejtőin leereszkedünk a Békás-szorosba. A Békás-patak szurdokának nincs párja az egész Kárpátokban, drámai hatásúak a 200-300 méter magas, szinte függőleges sziklafalak jó egy km-en keresztül.
3. nap: Szent Anna-tó, Sepsiszentgyörgy, Zágon, Alsócsernáton, Kézdivásárhely
Egész napos kirándulás Székelyföld déli részébe. Az első programunk egy páratlan természeti ritkaság, a Szent Anna-tó (Európa egyetlen nagyméretű vulkáni krátertava).
A késő délelőtti órákban Sepsiszentgyörggyel, Kovászna megye székhelyével ismerkedünk, mely a legnagyobb magyar többségű város Székelyföldön. Délután először Mikes Kelemen szülőfalujába, Zágonba utazunk, látogatás az egykori Mikes-kúriában berendezett emlékmúzeumban. Továbbutazás Alsócsernáton faluba, ahol megnézzük Székelyföld leggazdagabb néprajzi múzeumát. A Haszmann testvérek által összegyűjtött kiállítási anyag mennyisége és minősége még a sokat látott utazókat is elkápráztatja.
A napi programot a Kárpát-medence legkeletibb magyarlakta városának, Kézdivásárhelynek a megtekintésével zárjuk. A gyönyörűen felújított főtér és a különlegesvárosszerkezet (az ún. udvarterek) miatt sokan Székelyföld legszebb városának tartják Kézdivásárhelyet, Gábor Áron városát.
4. nap: Csíkszereda, Csíksomlyó, Gyimesbükk, „ezeréves” határ, gyimesi csángó lakoma, Máréfalva
Délelőtt Csíkszeredán megnézzük a Makovecz Imre által tervezett gyönyörűszép Milleniumi templomot, majd látogatás a Mikó-várban berendezett Csíki Székely Múzeumban.
Ezt követően Csíksomlyóval és annak híres zarándoktemplomával ismerkedünk (a katolikus székelyek vallási központja).
A délutáni órákat a Kárpátokban, a Gyimesek vidékén, a gyimesi csángók között töltjük. Gyimesbükkön látogatást teszünk a Rákóczi-várnál és az „ezeréves” határnál, majd részt veszünk egy igazi csángó mulatságon és lakomán (csángó népdalok, táncok, népviselet, ételek, italok). Sok turista számára ez a folklór program az erdélyi utazás legnagyobb élményét jelenti.
Késő délután utazás a Hargita lábai mentén Székelyudvarhelyre. Útközben rövid séta a székelykapuiról híres faluban, Máréfalván. Szállás Székelyudvarhely központjában (3 éj).
5. nap: Székelyudvarhely, Parajd, Szováta, Korond, Farkaslaka, Szejkefürdő
Székelyudvarhely Erdély „legmagyarabb” városa, a lakosság több mint 95%-a ma is magyarnak vallja magát. Kora délelőtt egy sétát teszünk a szépen karbantartott belvárosban. A város legújabb nevezetessége az a szoborpark, mely a magyar és a székely történelem nagyjainak állít emléket.
Ezután utazás Parajdra, látogatás a sóbányában, majd séta a szovátai Medve-tó partján. Szováta Székelyföldnek a legnépszerűbb nyári üdülőhelye, a fürdőtelepen gyönyörű villák sorakoznak, melyek jó része még a Monarchia időszakában épült. Visszaútban Székelyudvarhelyre szabad program a fazekasművészetéről híres Korond községben (erdélyi népművészeti tárgyak kirakodóvására).
Ezt követően ismerkedés egy tipikus székely faluval, Farkaslakával. Tisztelgés a nagy székely-magyar író, Tamási Áron síremlékénél, majd a szülőházában berendezett érdekes emlékkiállítást mutatják meg az író családtagjai.
A nap befejezéseképpen ellátogatunk Szejkefürdőn a „legnagyobb székely”, Orbán Balázs egészen különleges, 12 különböző stílusú székelykapuval díszített síremlékéhez.
6. nap: Szászföld (Berethalom, Segesvár, Fehéregyháza), Székelykeresztúr, Agyagfalva, Székelyderzs, szalonnalakoma
Átruccanás Szászföldre. Berethalom városkában látogatás az impozáns gótikus erődtemplomban (UNESCO világörökség). Ezt követően a szintén a világörökséghez tartozó Segesvár romantikus, középkori óvárosával ismerkedünk, majd a szomszédos Fehéregyházán megnézzük a Petőfi múzeumot és emlékparkot. Rövid pihenő a falu melletti Petőfi emlékműnél, nagy költőnk halálának feltételezett helyszínén.
Délután visszatérünk Székelyföldre, és Székelykeresztúron a Gyárfás-kúriához látogatunk, ahol Petőfi az utolsó estéjét töltötte. A Petőfi emlékszoba megtekintése után Székelyderzsre utazunk, útközben rövid fotószünetre megállunk Agyagfalván, az 1848-as székely nemzetgyűlés emlékművénél. Székelyderzsen az UNESCO világörökséghez tartozó erődtemplomot nézzük meg. A templom belső falán látható a Szt. László legenda nagyon értékes középkori freskója. A falu lakossága ősi szokás szerint mind a mai napig a bástyákban tárolja a szalonnát. A templomerőd megtekintése után a csoport részt vesz egy ún. szalonnalakomán, ahol más helyi készítésű ételeket is megkóstolhatnak (kolbász, juhsajt, lekvár, tojás, házi kenyér, zöldségek stb.).
7. nap: Marosvásárhely
Délelőtt városnézés Székelyföld legnagyobb városában, Marosvásárhelyen, ahol az elmúlt évtizedek (különösen a Ceauşescu-korszak) elrománosítási politikája következtében mára valamivel 50% alá csökkent a magyarság részaránya. A város sok pompás épülete közül kiemelkedik a magyaros-szecessziós stílusban épült Kultúrpalota. Sokan Erdély legszebb épületének tartják. Lehetőség a gyönyörű belső termek megtekintésére is. A városnézés másik fénypontját a Teleki Téka meglátogatása jelenti. A könyvtár épületében kapott helyet a Bolyai emlékszoba is, ugyanis Bolyai János, a leghíresebb magyar matematikus itt tanult Marosvásárhelyen.
A városnézés után búcsú Székelyföldtől, hazautazás a Torda – Nagyvárad – Ártánd – Szolnok útvonalon. Érkezés Budapestre, majd Székesfehérvárra a késő esti órákban.
A részvételi díj tartalmazza az autóbuszos utazást, a 6 éjszakai szállást reggelivel, az útlemondási biztosítást, az idegenvezetést, a felsorolt programokat, valamint a gyimesi csángó lakoma és a székelyderzsi szalonnalakoma költségeit (az erődtemplom belépőjével együtt), de nem tartalmazza az egyéb belépődíjakat.
Félpanziós felár: 4 vacsora az 1., 2., 3. és 5. napon: 14.200 Ft
Egyágyas felár: 27.100 Ft
3. ágy kedvezménye:14.500 Ft
Betegség-, baleset-és poggyászbiztosítás: 420 Ft/nap