
Látnivalók
Kampala
Ez a modern, nyüzsgõ fõváros sokat szenvedett a polgárháború alatt. Azóta a város óriási változáson ment keresztül: az elektromos ellátás mûködik, tiszta víz folyik a csapból, a sérült épületek már lakhatók, sok új is épült, a boltokban és a piacon pedig újra minden kapható. Még kaszinók és éjszakai lokálok is vannak itt, és a város biztonságos.
Kampala a hagyomány szerint hét dombra épült, a város központ az egyikükön, Nakaseron található. Felsõ része csendes kertváros impozáns épületekkel, követségekkel, kormányhivatalokkal és drága szállodákkal. Az alsó rész egy egészen más világ: kis üzletek, piacok, olcsó éttermek, hindu templomok és buszállomások vannak itt. Az utcán emberek nyüzsögnek lottóárusok és utcai árusok bódéi között, ahol a gumibélyegzõtõl a rádióalkatrészig minden kapható.
Az Uganda Múzeum legérdekesebb kiállítása a tradicionális hangszerek tárlata, melyeket itt ki is lehet próbálni. A Kasubi síremlék a királyi temetkezési hely, az Ugandai Vadvédelmi Felügyelõségen pedig a Bwindi Nemzeti Parkba szervezett gorilla-nézésre lehet jelentkezni.
Bwindi Nemzeti Park
Bwindi Uganda egyik legújabb alapítású nemzeti parkja, a kongói határ közelében, 330 négyzetkilométeres területen fekszik. Ez az otthona a Föld megmaradt hegyi gorilla állománya felének, a becslések szerint mintegy 320 egyednek. A parkban van Afrika egyik leggazdagabb flórája és faunája, elefántokkal és legalább tíz fõemlõs fajjal. A park központja Buhomában van, innen indulnak a gorillanézõ túrák, és itt van az egyetlen szálláshely is.
Jinja
Jinja a Viktória tó partján található, és ázsiai stílusú épületei azon idõk hangulatát árasztják, amikor az országban jelentõs méretû ázsiai közösség is élt. Jinjiától nem messze van az Owen vízesés gátja, ahol az ország elektromos áram igényének nagy részét termelik. Mielõtt a gát épült, a Nílus forrása a Ripon vízesés volt, itt lépett ki a Viktória tóból és folyt tovább Egyiptom felé.
A legjobb december vége és február vége között Ugandába utazni, ekkor általában száraz az idõ (bár meleg is van). Június közepe és augusztus közepe között is elég jó az idõ. Ezeken a száraz hónapokon kívül ne is próbálkozzunk a túrázással.
Ugandában nem indítanak menetrendszerinti helyi repülõjáratot, a helyiek mini busszal (amit taxinak hívnak) közlekednek, a viteldíj fix, és a busz akkor indul, amikor megtelt. A nagyobb városok között naponta közlekednek buszok, az EMS Postabuszok pedig heti néhány alkalommal fordulnak meg Kampala és a többi nagyobb város között.
Az országban két fõ vasútvonal van. Az elsõ Tororoból Uganda legkeletibb városából indul, és Kampalában megállva nyugati irányban szeli át az országot. A másik szintén Tororoból indul, és északnyugati irányban közlekedik.
Az országban kitûnõ úthálózat köti össze a nagyobb központokat a déli területeken, bár néhány helyen jól jön egy dzsip. Autót Kampalában és a repülõtér közelében lehet bérelni, nemzetközi jogosítvány szükséges, közlekedés a bal oldalon. Megjegyzendõ, hogy útmutató táblák nem léteznek, és a benzin nagyon drága.
Elrejt -